Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

10η ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2023 το Μουσικό Σχολείο Αλεξανδρούπολης τίμησε την 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Ακολουθώντας  το σύνθημα «Το σχολείο σε κίνηση: ΑΥΛΗ ΕΥΖΗΝ»  οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας μαζί με τους εκπαιδευτικούς συμμετείχαν σε ποικίλες δράσεις οι οποίες είχαν οργανωθεί από τον καθηγητή φυσικής αγωγής κύριο Παπαπαντελή Νικήτα. Ευχαριστούμε όλους τους προσκεκλημένους μας για την πολύτιμη βοήθειά τους.

Ακολουθεί το πρόγραμμα:

10η  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ   ΗΜΕΡΑ   ΣΧΟΛΙΚΟΥ   ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  29-09-2023  (8.30 -12.00)

«ΑΥΛΗ ΕΥΖΗΝ»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

8.30   ΠΑΡΑΤΑΞΗ  ΜΑΘΗΤΩΝ

ΣΥΝΤΟΜΗ ΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ( ΞΑΝΘΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ: ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΠΑΣΚΕΤ  /  Master Ioannis Zachos)

(ΚΥΚΛΟΣ Α)

9:00-10: 30   ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ  ΣΕ  ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ  ΟΜΑΔΕΣ (ΕΚΠ/ΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ)

Α’  ΟΜΑΔΑ ( ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ): ΕΚΠ/ΣΗ ΑΥΤΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ   (ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ : Master Ioannis Zachos)

Β’  ΟΜΑΔΑ (ΑΓΟΡΙΩΝ)    1. ΑΓΩΝΕΣ 3Χ3 ΜΠΑΣΚΕΤ  (ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ : ΞΑΝΘΙΔΗΣ Μ.)

2. ΑΓΩΝΕΣ ΣΚΑΚΙ  ( ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ)

3. ΒΟΛΛΕΥ ( ΑΓΩΝΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΟΜΑΔΩΝ Γ/ΣΙΟΥ & ΛΥΚΕΙΟΥ)

(ΚΥΚΛΟΣ Β)

10.45 -12.00        ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΜΕΙΚΤΑ ( ΑΓΟΡΙΩΝ /ΚΟΡΙΣΤΣΙΩΝ)